Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda

 

Shqip

Voci, Hysen - Fjalor Shqip-Turqisht
Shtėpia botuese: Infbotues; Nr.faqe 426; Ēmimi: 1000 lekė
Servet Pėllumbi - Fjalor Filozofik
Fjalori filozofik u drejtohet studentėve, intelektualėve, por edhe lexuesit masiv, specialistėve tė filozofisė.
Servet Pėllumbi - Fjalor Filozofik
Fjalori filozofik u drejtohet studentėve, intelektualėve, specialistėve tė filozofisė.
Ramazan Hysa - Fjalor Shqip-Anglisht-Shqip
Rreth 20 000 fjalė. Anglishte dhe shqipe moderne. Fjalė dhe terma mė tė pėrdorshme. Njė numėr tė madh kuptimesh tė fjalėve. I thjeshtė nė pėrdorim. Ndihmesė pėrkthimi nė ēdo kohė dhe kudo.
Mė shumė

Anglisht

Tomēini, Arif - Fjalor Anglisht-Shqip
Nr.faqe 416; Ēmimi: 1200 lekė
Tė mėsojmė shpejt gjuhėn shqipe (pėr anglezėt)
Ky libėr i drejtohet njė publiku tė interesuar tė mėsojė shpejt e pa vėshtirėsi gjuhėn shqipe. Ky libėr synon tė realizoje, aftėsi komunikuese tė kėnaqshme, formimin e automatizmave gjuhėsorė si dhe komunikim te rrjedhshėm me shqipfolėsit nė jetėn e pėrditshme.
Ramazan Hysa - Anglisht-Shqip
Shtėpia botuese: Edfa; Nr.faqe 960; Ēmimi: 2500 lekė
Qesku, Pavli - Fjalor Anglisht-Shqip
Shtėpia botuese: Edfa; Nr.faqe 2086; Ēmimi: 5600 lekė
Mė shumė

Italisht

Simoni, Zef - Fjalor Italisht-Shqip
Shtėpia botuese: Infbotues; Nr.faqe 682; Ēmimi: 1000 lekė
Qemal Xhomo - Primi Passi 2
Metodė e thjeshtė, komunikuese, e kėndshme, e pėrshtatshme pėr fėmijet qė kanė dėshirė tė mėsojnė gjuhėn italiane.
Qemal Xhomo - Primi Passi 1
Metodė e thjeshtė, komunikuese, e kėndshme, e pėrshtatshme pėr fėmijet qė kanė dėshirė tė mėsojnė gjuhėn italiane.
Qemal Xhomo - Italishtja pas metodės 1
Fletore pune bashkėngjitur metodave Italiano 1,2,3,4.
Mė shumė

Gjermanisht

Zef Simoni - Fjalor Gjermanisht - Shqip
Shtėpia botuese: INFBOTUES; Nr. faqe: 478; Ēmimi: 1300 Lekė
Zef Simoni - Fjalor Gjermanisht - Shqip
Shtėpia botuese: INFBOTUES; Nr. faqe: 478; Ēmimi: 1000
Ali Dhrimo - Fjalor Gjermanisht - Shqip
Pėrmban 61000 fjalė,pra mbi 15000 fjalė mė tepėr se ai i vitit 2002. U jep pėrparėsi fjalėve nga gjuha e sotme:gjuha e mediave,e filmit dhe e teatrit,e jetės sė pėrditshme nė zyrė,nė punė,nė rrugė e kudo...

Mė shumė

Greqisht

Sinani, Hysen - Fjalor Greqisht-Shqip
Nr.faqe 365; Ēmimi: 1250 lekė
Papafili, Kostandin - Fjalor Greqisht-Shqip
Nr.faqe 352; Ēmimi: 400 lekė
Papadhias, Kostandin - Fjalor Greqisht-Shqip
Nr.faqe 490; Ēmimi: 2000 lekė
Lavdimir Marku - Fjalor Greqisht – Shqip
Rreth 40 000 fjalė dhe shprehjet mė tė pėrdorshme nė gjuhėn e folur dhe tė shkruar greke mbi 60 000 referenca specifikime tė fjalėve.
Mė shumė

Turqisht

Voci, Hysen - Fjalor Turqisht-Shqip & Shqip-Turqisht
Shtėpia botuese: Infbotues; Nr.faqe 232; Ēmimi: 300 lekė
Voci, Hysen - Fjalor Turqisht-Shqip
Shtėpia botuese: Infbotues; Nr.faqe 382; Ēmimi: 800 lekė
Neziri, Sami - Fjalor Turqisht-Shqip
Nė kėtė fjalor tė ri pėr nga pėrmbajtja dhe pėrmasat do tė gjeni rreth 30 000 fjalė.
Neziri, Sami - Fjalor Turqisht-Shqip
Ky fjalor pėrfshin thesarin e sotėm tė fjalėve nė turqisht, duke patur parasysh edhe fjalėt e reja tė hyra gjatė viteve tė fundit pėr shkak tė zhvillimeve shkencore dhe teknologjike nė botė. ė
Mė shumė

Rusisht

Mukades Manēe - Fjalor turistik Rusisht - Shqip
Ky libėr pėrmban fjalė dhe shprehje tė nevojshme pėr tė zhvilluar biseda mbi tema tė ndryshme. U vjen nė ndihmė miqve dhe turistėve tė tė dy vendeve nė situata tė ndryshme komunikimi.
Grup autorėsh - Fjalor Rusisht-Shqip
Shtėpia botuese: EDFA; Nr.faqe 1112; Ēmimi: 3000 lekė
Mė shumė

Frėngjisht

Varfi, Nonda - Fjalor Frėngjisht-Shqip
Shtėpia botuese: Albatros; Nr.faqe 256; Ēmimi: 800 lekė
Kokona, Vedat - Fjalor Frėngjisht-Shqip & Shqip-Frėngjisht
Shtėpia botuese: Kokona; Nr.faqe 654; Ēmimi: 1400 lekė
Kokona, Vedat - Fjalor Frėngjisht-Shqip
Nr.faqe 411; Ēmimi: 800 lekė
Kokona, Vedat - Fjalor Frėngjisht-Shqip
Shtėpia botuese: Kokona; Nr.faqe 1184; Ēmimi: 3500 lekė
Mė shumė

Spanjisht

Spanjisht (metode pa mėsues, me CD) - Lavdimir Marku
Simoni, Zef - Fjalor Spanjsht-Shqip
Shtėpia botuese: OMSCA; Nr.faqe 680; Ēmimi: 1500 lekė
Ivzi Koēi, Kristofor Ndreu - Fjalor Shqip - Spanjisht
Gjinia:Fjalor - Nr. faqesh:501 - Shtėpia botuese:EDFA
Mė shumė

Tė tjera

Violanda Canko - Fjalor serbisht-shqip
Ky ėshtė fjalori i parė xhepi me fjalė dhe shprehje nga mė bashkėkohoret e gjuhės serbe dhe tė gjuhės shqipe
Thomai, Jani - Fjalor frazologjik Ballkanik
Shtėpia botuese: Dituria; Nr.faqe 351; Ēmimi: 650 lekė
Papailia, Jorgji - Fjalor Rumanisht-Shqip
Shtėpia botuese: Toena; Nr.faqe 404; Ēmimi: 1200 lekė
Niko Stylos - Fjalori i Marko Boēarit
Mė shumė
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė