Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda » Gjermanisht

Ali Dhrimo - Fjalor Gjermanisht - Shqip

Pėrmban 61000 fjalė,pra mbi 15000 fjalė mė tepėr se ai i vitit 2002. U jep pėrparėsi fjalėve nga gjuha e sotme:gjuha e mediave,e filmit dhe e teatrit,e jetės sė pėrditshme nė zyrė,nė punė,nė rrugė e kudo...

Autori:

Ali Dhrimo

Titulli:

Fjalor Gjermanisht - Shqip

Gjinia:

Fjalor

Ēmimi:

3500 Lekė

Nr. faqesh:

1489

ISBN:

978-99943-972-1-1

Shtėpia botuese:

Infbotues

 

Pėrshkrimi

 

Pėrmban 61000 fjalė, pra mbi 15000 fjalė mė tepėr se ai i vitit 2002.

U jep pėrparėsi fjalėve nga gjuha e sotme: gjuha e mediave, e filmit dhe e teatrit, e jetės sė pėrditshme nė zyrė, nė punė, nė rrugė e kudo.

Lė jashtė fjalėt e vjetra a qė janė nė vjetėrim e sipėr, historizmat e dialektizmat, terminologjitė e fushave tė ngushta, duke mbajtur mė tė rėndėsishmet pėr njė formim e komunikim bashkohor.

Bėn rishqyrtim tėrėsor tė strukturės sė mjaft zėrave.

Ka njė numėr tė pazakontė shprehjesh e thėniesh nga gjuha e sotme,nga jeta e pėrditshme, shprehje e
thėnie tė qėndrueshme popullore dhe fjalė tė urta etj.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė