Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda » Shqip

 

  A | B | E | F | G | H | I | J | L | M | O | P | Q | R | S | V |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 37 Faqe 1 nga 4 Nė vijim
 
A. Dhrimo, E. Tupja, E. Ymeri. - Fjalor Sinonimik i Gjuhės Shqipe
Ky fjalor ju vjen nė ndihmė tė gjithė atyre qė duan tė shprehin mendimet e tyre me pėrpikmėrinė, forcėn dhe bukurinė mė tė madhe.
Ēmimi: 1300 lekė.
ISBN: 978-99943-920-7-0
Mė shumė  
Akademia e Shkencave, Instituti i Gjuhėsisė dhe i Letėrsisė
Gjinia:Fjalor - Nr. faqesh:1600
Ēmimi: 6000 Lekė
ISBN: 99927-1-607-X
Mė shumė  
Ali Dhrimo-Rami Memushaj - Fjalor Drejtshkrimor i Gjuhės Shqipe
Ky fjalor pasqyron arritjet mė tė fundit tė gjuhėsisė shqiptare nė fonetikė, gramatikė dhe leksikologji.
Ēmimi: 1700 lekė
ISBN: 978-99956-830-4-7
Mė shumė  
Ali Dhrimo/ Edmond Tupja/ Eshref Ymeri - Fjalor sinonimik i gjuhės shqipe
Fjalor gjithėpėrfshirės me fjalė dhe shprehje nga gjuha letrare, shkencore, e mediave, e folur bisedore e krahinore, sa kohė qė kėto kanė njė a mė shumė sinonime nė gjuhėn shqipe.
Ēmimi: 1800 Lekė
ISBN: 978-99943-920-7-0
Mė shumė  
Arion Hysenbegas - Fjalor i barbarizmave perėndimore nė gjuhėn shqipe
Ky fjalor kėrkon qė tė theksojė se "Barbarizmat" janė krejt tė panevojshme.
Ēmimi: 1100 lekė
ISBN: 978-99956-38-60-3
Mė shumė  
Bahri Beci - Fonetika e gjuhės shqipe
Gjinia:Metodikė - Nr. faqesh:143 - Shtėpia botuese:EDFA
Ēmimi: 300 Lekė
ISBN: 99927-867-7-9
Mė shumė  
Bahri Beci - Gramatika e gjuhės shqipe (pėr tė gjith)
Gjinia:Metodikė - Nr. faqesh:254 - Shtėpia botuese:EDFA
Ēmimi: 900 Lekė
ISBN: 99927-867-7-9
Mė shumė  
Bahri Beci, Merita Bruci - Shqipja pėr italianėt
Kjo metodė ju garanton rrjedhshmėri gjatė komunikimit nė situata tė pėrgjithshme me shqipfolėsit.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-644-6-6
Mė shumė  
Bahri Beci/Merita Bruci-Shqipja pėr rusėt
Kjo metodė garanton komunikim tė rrjedhshėm me shqipfolėsit nė jetėn e pėrditshme
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-643-7-3
Mė shumė  
Cadri, Ramazan - Fjalor Shqip-Bullgarisht
Shtėpia botuese: Toena; Nr.faqe 134; Ēmimi: 250 lekė
Ēmimi: 250 Lekė
ISBN: 99927-1-122-1
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė