Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda » Italisht

 

  G |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 13 Faqe 1 nga 2 Nė vijim
 
Ferdinad Leka - Fjalor i ri kompakt Italisht-Shqip Shqip-Italisht
Nė vazhdėn e botimit tė fjalorėve me pėrmasa tė ndryshme e me synim tė caktuar, po i japim pėrdoruesit edhe kėtė Fjalor tė ri kompakt pėr tė dy gjuhėt
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 978-99943-972-0-4
Mė shumė  
Ferdinant Leka-Zef Simoni - Italisht-Shqip
Fjalori italisht-shqip me rreth 40000 fjalė-titull ėshtė njė ribotim i fjalorit tė mėparshėm me tė njėjtat pėrmasa por mund tė quhet njė vepėr e re sepse ėshtė rishkruar tėrėsisht, ėshtė ndrequr dhe pėrmirėsuar duke u ballafaquar e pėrditėsuar me punime mė tė mira tė kohėve tė fundit tė leksikografisė italiane.
Ēmimi: 1500 lekė
ISBN: 99927-798-2-9
Mė shumė  
Fjalor Italisht - Shqip Autorė: F. Leka, Z. Simoni
Shtėpia botuese: INFBOTUES; Nr. faqe: 1214; Ēmimi: 2500 Lek
Ēmimi: 2500 Lekė
ISBN: -
Mė shumė  
Giovanni Bataglia - Nuova grammatica italiana per stranieri
Ky libėr ju vjen nė ndihmė jo vetėm nxėnėsve apo mėsuesve por edhe lexuesit masiv.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 99943 1 124 7
Mė shumė  
N. Balla - E. Ymeri - I. Ndoci
Ėshte i pari fjalor i kėtyre pėrmasave nė ballafaqimin e italishtes me shqipen.
Ēmimi: 2000 Lekė
ISBN: 978-99943-920-4-9
Mė shumė  
Qemal Xhomo - Italiano 1
Pėrdorimi i njė fjalori tė pėrzgjedhur nga fjalėt me pėrdorim mė tė shpeshtė. Pėrqėndrimi nė njohuritė kryesore tė gramtikės, duke iu shmangur hollėsirave, pėrjashtimeve, renditjes tradicionale.
Ēmimi: 300 Lekė
Mė shumė  
Qemal Xhomo - Italiano 2
Pėrzgjedhja e fjalėve tė reja sipas frekuencės sė pėrdorimit. Seleksionimi rigoroz i njohurive gramatikore: mėnjanohen hollėsirat, renditja "tradicionale" ia lė vendin asaj tė dobisė mėsimore. Vėshtirsitė jepen me shkallėzim metodik tė studjuar, raporti teori-praktikė, jepen ushtrime tė larmishme.
Ēmimi: 340 Lekė
ISBN: 99927-745-1-7
Mė shumė  
Qemal Xhomo - Italiano 3
Lidhja dhe vazhdimėsia me ITALIANO 1 dhe 2 duke ndjekur njė shkallėzim tė studiuar tė vėshtirsive. Pasurimi i tekstit me pjesė, lexime tė zgjedhura, biseda, anekdota, vjersha, rubrika tė reja. Pėr tė ndihmuar nė pėrvetėsimin e foljeve tė parregullta janė dhėnė, nė njė rubrikė tė veēantė, ato qė pėrdoren mė shpesh.
Ēmimi: 330 Lekė
ISBN: 99927-867-8-7
Mė shumė  
Qemal Xhomo - Italiano 4
Ky vėllim plotėson serinė e metodės ITALIANO. Ai u drejtohet kryesisht maturantėve, por mund t'u vlejė atyre qė dėshirojnė ta zotėrojnė mė mirė italishten.
Ēmimi: 300 lekė
ISBN: 99927-745-4-1
Mė shumė  
Qemal Xhomo - Italishtja pas metodės 1
Fletore pune bashkėngjitur metodave Italiano 1,2,3,4.
Ēmimi: 250 Lekė
ISBN: 99927-867-8-7
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė