Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda » Anglisht

 

  A | E | G | Gj | H | I | L | P | R |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 21 Faqe 1 nga 3 Nė vijim
 
Boēi, Enkeleda - Fjalor i biznesit Anglisht-Shqip
Nr.faqe 660; Ēmimi: 2700 lekė
Ēmimi: 2700 Lekė
ISBN: 99943-743-7-0
Mė shumė  
Butka, Gjergji - Gjuha e biznesit
Nr.faqe 404; Ēmimi: 1400 lekė
Ēmimi: 1400 Lekė
ISBN:  99927-778-1-8
Mė shumė  
Fjalor Anglisht - Shqip Autor: Pavli Qesku
70 000 fjalė bazė dhe mbi 250 000 referenca pėr fusha nga mė tė ndryshmet, tė dhėna tė nevojshme gramatikore, udhėzime pėr shqiptimin sipas sistemit fonetik ndėrkombėtar, pėrkthime modelesh tė sprovuara shprehjesh, idiomash e proverbash,leksik modern i shekullit tė ri pėr anglishten britanike e amerikane, fjalėt e shqipes me theks tė dukshėm.
Ēmimi: 3400 Lekė
ISBN: 999277452-2
Mė shumė  
Fjalor Anglisht - Shqip Autor: Pavli Qesku
Shtėpia botuese: EDFA; Nr. faqe: 630; Ēmimi: 900 Lek
Ēmimi: 900 Lekė
ISBN: -
Mė shumė  
Grup autorėsh - Fjalori i informatikės Anglisht-Shqip & Shqip-Anglisht
Nr.faqe 245; Ēmimi: 1000 lekė
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 9951-413-33-1
Mė shumė  
Hadaj, Gėzim - Fjalori im i parė i anglishtes
Nr.faqe 368; Ēmimi: 1500 lekė
Ēmimi: 1500 Lekė
ISBN: 99927-31-91-5
Mė shumė  
Hajri Shehu - Fjalor anglisht- shqip
Nė kėtė fjalor do tė gjeni gjithēka ju duhet pėr njė mėsim sa mė tė mirė tė anglishtes.
Ēmimi: 1800 Lekė
ISBN: 978-99956-776-3-3
Mė shumė  
Hajri Shehu - Fjalor anglisht- shqip
Mbi 270 000 fjalė, kuptime, thėnie e shprehje.
Ēmimi: 2100 Lekė
ISBN: 978-99956-776-3-3
Mė shumė  
Hektor Harizaj
Nė themel tė kėtij fjalori ndodhen strukturat e fjalorit shumėgjuhėsh mjedisor GEMET, tė pėrpiluara nėn kujdesin e Agjencisė Evropiane tė Mjedisit nė Kopenhagen.
Ēmimi: 700 Lekė
ISBN: 99943 1 035 6
Mė shumė  
Horvath, Anita - Fjalor Anglisht-Shqip
Nr.faqe 629; Ēmimi: 1500 lekė
Ēmimi: 1500 Lekė
ISBN: 99927-699-7-1
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė