Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda » Tė tjera

 

  A | B | D | E | F | G | H | J | N | T | V |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 20 Faqe 1 nga 2 Nė vijim
 
J. Thomai, Xh. Lloshi, R. Hristova. K. Qirjazati, A. Melonashi - FJALORI FRAZEOLOGJIK BALLKANIK
Ky fjalor ka rreth 5000 njėsi nga pesė gjuhė: shqip, bullgarisht, greqisht, rumanisht dhe serbo-kroatisht.
Ēmimi: 650 Lekė
ISBN: 99927-59-41-0
Mė shumė  
Arqile Teta - Fjalor Polonisht - Shqip
Fjalori pėrmban: - 25 000 zėra polonisht me shqiptimin e me theksin pėrkatės dhe me kategoritė gramatikore, - mbi 25 000 fraza tė polonishtes, - sinonimet pėrkatėse tė shumicės sė zėrave, - njė gramatikė e pėrmbledhur me tabelat e lakimit dhe tė zgjedhimit,
Ēmimi: 3200 lekė
ISBN: 978-99943-965-3-5
Mė shumė  
Barbara Colonna
Mitet, janė pasuri tė njerėzimit, qė gjenden nė tė gjithė popujt dhe kulturat. Luftėtarė, perėndi, satirė, demonė, nimfa, pėrbindėsha, trollė, elfė, gjigantė dhe xhuxhė, gjejnė vendin e tyre nė njė fjalor qė i rendit dhe u pėrcakton domethėnien, historinė dhe simbolet.
Ēmimi: 1800 Lekė
ISBN: 99943 1 079 8
Mė shumė  
Daka,Pavlo - Fjalor pseudonimesh
Shtėpia botuese: Shkenca; Nr.faqe 187; Ēmimi: 650 lekė
Ēmimi: 650 Lekė
ISBN: 99927-600-6-0
Mė shumė  
Dizdari, Tahir - Fjalor i orientizmave nė gjuhėn shqipe
Shtėpia botuese: Aiitc; Nr.faqe 1202; Ēmimi: 4000 lekė
Ēmimi: 4000 Lekė
ISBN: 99943-743-7-1
Mė shumė  
Donika Titka- Shi Jun - Fjalor kinezēe - shqip
Fjalori, nė 304 faqe, ka rreth 22 000 fjalė dhe mjaft sinonime.
Ēmimi: 1500 Lekė
ISBN: 978-99943-42-93-8
Mė shumė  
Ferdinand Leka-Fjalor themelor italisht-shqip
Nė kėtė fjalor nuk janė kursyer ilustrimet e shkurtra tė pėrdorimit tė fjalės, si dhe ndonjė shprehje frazeologjike me pėrdorim tė gjerė nė gjuhė
Ēmimi: 350 Lekė
ISBN: 978-9928-4091-6-4
Mė shumė  
Grup autorėsh - Fjalor i shqipes sė sotme
Shtėpia botuese: Toena; Nr.faqe 1581; Ēmimi: 6000 lekė
Ēmimi: 6000 Lekė
ISBN: 99927-1-607-X
Mė shumė  
Grup autorėsh - Fjalor i termave tė tregtisė sė brendshme
Shtėpia botuese: Shkenca; Nr.faqe 150; Ēmimi: 650 lekė
Ēmimi: 650 Lekė
ISBN: 99927-654-3-7
Mė shumė  
Hasan Ēipuri - Fjalor kroatisht- shqip
Ky fjalor ėshtė: - lehtėsisht i pėrdorshėm - i dobishėm pėr studentin, udhėtarin, turistin e afaristin nė shtėpi, nė shkollė a nė rrugė.
Ēmimi: 300 lekė
ISBN: 978-99956-776-5-7
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė