Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Monografi, kujtime, bibliografi

 

  A | B | C | D | G | I | J | K | L | M | R | S |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 25 Faqe 1 nga 3 Nė vijim
 
Alan Greenspan - Epoka e trazirave
Zbavitės dhe mendjemprehtė Greenspan-i na ofron njė libėr tepėr interesant.
Ēmimi: 2000 lekė
ISBN: 978-99943-0-183-6
Mė shumė  
Arben Puto - Demokracia e rrethuar
Ky libėr trajton ngjarjet e revolucionit tė qershorit, shikuar nė distancė historike.
Ēmimi: 1400 Lekė
ISBN: 978-99956-86-27-7
Mė shumė  
At Zef Pllumi - Historķ kurrė e shkrueme
Tė botuara veēmas ose nė organe si revista "Hylli i Dritės", gazeta "55" etj.,
Ēmimi: 1700 Lekė
ISBN: 99943-921-2-3
Mė shumė  
Barack Obama - Ėndrra nga im atė
Nė kėtė libėr kujtimesh tė ndjera e mbresėlėnėse, pa ngjyrime sentimentale, djali i njė babai afrikan dhe i njė nėne tė bardhė amerikane kėrkon ti japė kuptim jetės sė vet si zezak amerikan.
Ēmimi: 1500 Lekė
ISBN: 978-99943-0-193-5
Mė shumė  
Colin Wilson - Mistere
Mistere, ėshtė vazhdimi i fuqishėm dhe iluminues i "Okultit", duke vazhduar hetimin, pėrmes eksperiencave tė jashtėzakonshme tė drejtpėrdrejta tė Wilsonit, nė brendėsi tė paranormales, okultit dhe tė mbinatyrshmes.
Ēmimi: 700 Lekė
ISBN: 99956-600-5-5
Mė shumė  
Duro Shehu - Mehmet Shehu, im vėlla
Ky libėr me kujtime, fakte dhe dokumente botohet nė 95-vjetorin e lindjes sė Mehmet Shehut, njėrit prej figurave mė emblematike tė historisė sė Shqipėrisė tė shekullit XX.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 978-99956-11-35-4
Mė shumė  
Grup autorėsh - Dėnimi me vdekje pas heqjes
Evropa ėshtė sot hapėsira e vetme nė botė ku dėnimi me vdekje ėshtė pothuaj jashtė ligjit. Nė 46 shtetet anėtare tė Kėshillit tė Evropes, pėrfshirė edhe shtetet e Bashkimit Evropian, dėnimi me vdekje nuk zbatohet mė. Kėshilli i Evropės ka luajtur njė rol parėsor nė luftėn pėr abolimin, duke patur parasysh se dėnimi me vdekje, nė ēdo rrethanė, nuk ka vend nė shoqėritė demokratike.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: -
Mė shumė  
Igor Damaskin - Kiti Harris spiunia me 17 femra
E lindur nė Londėr nė njė familje emigrantėsh hebrenj, Kiti Harris ishte njė nga figurat kryesore tė rrjeteve tė spiunazhit sovjetik nė mbarė globin. Ajo drejtoi agjentė nė Londėr, Berlin, Shangai, Meksikė dhe Los Alamos. Ishte agjentja drejtuesja, por edhe e dashura e Donald Maklinit, si dhe gruaja e dytė e Ėrl Brauderit, sekretarit tė pėrgjithshėm tė Partisė Komuniste tė Amerikės.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99943-37-91-0
Mė shumė  
Iliriana Mezini - Brenga tė shoqėrisė sonė
Iliriana Mezini lindi nė njė familje intelektu- alėsh, e ėma me prejardhje nga Kosova ndėrsa i jati nga Tirana.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99956-714-5-7
Mė shumė  
James Naughitie - Amerikani Tony Blair
: Marrėdhėnia e Toni Blerit me Amerikėn ėshtė njė nga historitė mė tėrheqėse tė kohės sonė. Ai ėshtė kryeministri qė duke u lidhur me Xhorxh Bushin vuri nė rrezik tė ardhmen e tij politike nė Britani, por njėkohėsisht u kthye nė njė hero pėr shumė amerikanė qė pas 11 Shtatorit. Nė kėtė histori tė jashtė-zakonshme e magjepsėse, autori James Naughtie pyet pėrse Bleri hyri nė zemrat e amerikanėve, pėrse ai iu pėrgjigj atyre nė atė mėnyrė, cilat do tė jenė pasojat pėr Britaninė, politikėn dhe liderat e saj.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-0-025-9
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė