Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Monografi, kujtime, bibliografi

At Zef Pllumi - Historķ kurrė e shkrueme

Tė botuara veēmas ose nė organe si revista "Hylli i Dritės", gazeta "55" etj.,

Autori:

At Zef Pllumi

Titulli:

Historķ kurrė e shkrueme

Gjinia:

Autobjografi

Ēmimi:

1700 Lekė

Nr. faqesh:

527

ISBN:

99943-921-2-3

Shtėpia botuese:

55

 

Pėrshkrimi

 

Tė botuara veēmas ose nė organe si revista "Hylli i Dritės", gazeta "55" etj., tė pesė "veprat" e kėsaj pėrmbledhjeje tė re, - Historia kurrė e shkrueme, Franceskanėt e mėdhaj, Ut heri dicebamus, Frati i pashallarėve Bushatli dhe Njerz fisnikė, - vijnė tani jo thjesht tė puqura nė kėtė botim: ai ēfarė i lidh ato nė njė pentaptik nuk ėshtė tjetėr veēse vullneti pėr ta rilexuar historinė e pėr ta rishkruar atė duke iu afruar gjithnjė mė pranė tė vėrtetave historike, ideal i ēdo mendjeje tė emancipuar e tė qytetėruar.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė