Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Monografi, kujtime, bibliografi

Iliriana Mezini - Brenga tė shoqėrisė sonė

Iliriana Mezini lindi nė njė familje intelektu- alėsh, e ėma me prejardhje nga Kosova ndėrsa i jati nga Tirana.

Autori:

Iliriana Mezini

Titulli:

Brenga tė shoqėrisė sonė

Gjinia:

Ditar

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

302

ISBN:

978-99956-714-5-7

Shtėpia botuese:

 

Pėrshkrimi

 

Iliriana Mezini lindi nė njė familje intelektu-

alėsh, e ėma me prejardhje nga Kosova

ndėrsa i jati nga Tirana. Qė nė vogėli ėshtė

marrė me shkrime nė organe tė ndryshme

tė shtypit si revista "Fatosi", "Pionieri",

gazeta "Zeri i Rinisė", gazeta "Studenti",

revista "Shqiptarja e Re".Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė