Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Libra tė tjerė

 

  A | B | C | F | Gj | H | I | J | K | M | N | Sh | T | U | Y |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 34 Faqe 1 nga 4 Nė vijim
 
Adem Mezini - Revolucioni Demokratik nė Rusi (1905-1917)
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-0-044-0
Mė shumė  
Afrim Krasniqi - Pushteti i partive
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99956-655-8-6
Mė shumė  
Bajo Topulli - Bajo e Ēerēizit
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 978-99943-49-23-4
Mė shumė  
Besnik Aliaj - Misteri i gjashtė
"... Kjo ėshtė njė eksperiencė qė mund tė konsiderohet 'best-practice' dhe unė do tė flas pėr tė nė mjaft vende tė tjera tė botės kur tė takohem me profesionistė dhe autoritete...." James Wolfenssohn, President i Bankės Botėrore, 1999. Vizitė nė projektin pilot tė Co-PLAN dhe Banka Botėrore, ULMP. "... Kjo'TsritėTijė eksperiencė me dhe pėr njerėzit..." Pandeli Majko, Kryeministėr i Shqipėrisė, 1999. Vizitė nė projektin e Co-PLAN nė Kamėz.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 978-99956-676-0-3
Mė shumė  
Carlo Cipolla - Ligjet themelore tė budallallėkut njerėzor
Carlo M. Cipolla (1922-2000) ėshtė njė historian i njohur, i specializuar nė historinė e ekonomisė. Me veprėn e tij "Ligjet themelore tė budallallėkut njerėzor" ai u bė i njohur nė mbarė botėn.
Ēmimi: 400 Lekė
ISBN: 99956-668-4-2
Mė shumė  
Christine Wolfrum - Dashuria, seksi, dhe ...
Let's talk about sex : me kompetencė, hapur dhe argėtim. Njė libėr, qė i jep pėrgjigje tė gjitha pyetjeve tė rėndėsishme qė kanė vajzat dhe djemtė gjatė periudhės sė adoleshencės.
Ēmimi: 750 Lekė
ISBN: 99956-600-2-4
Mė shumė  
Fatos Tarifa - Saga e dy kontinenteve
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99943-44-38-3
Mė shumė  
Fiqiret Barbullushi - Akili, Odiseja nuk ishin helenė
Ēmimi: 700 Lekė
ISBN: 978-99943-53-50-7
Mė shumė  
Fotaq Andrea - Pena tė arta Franceze pėr shqiptarėt
140 autorė francezė qėmtuar me kujdes pėr kėtė Antologji, dėshmojnė, me penėn e tyre tė fuqishme, pėr virtytin, dinjitetin, krenarinė dhe fisnikėrinė shqiptare ndėr shekuj, krahas dhembjes, mjerimit dhe tragjikes qė i ka shoqėruar. Ndihen nė shkrimet e tyre jehonat e historisė, rrebeshet e kohės, ethet e mbijetesės, rrezatohen shkėlqime e venitje dhe sėrish pėrshkėndijime e rrezėllime tė shpirtit flakadan e tė paepur shqiptar.
Ēmimi: 1800 Lekė
ISBN: 978-99956-601-2-3
Mė shumė  
Francis Fukuyama - Ndėrtimi i shtetit
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-742-4-3
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė