Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Libra tė tjerė

Besnik Aliaj - Misteri i gjashtė

"... Kjo ėshtė njė eksperiencė qė mund tė konsiderohet 'best-practice' dhe unė do tė flas pėr tė nė mjaft vende tė tjera tė botės kur tė takohem me profesionistė dhe autoritete...." James Wolfenssohn, President i Bankės Botėrore, 1999. Vizitė nė projektin pilot tė Co-PLAN dhe Banka Botėrore, ULMP. "... Kjo'TsritėTijė eksperiencė me dhe pėr njerėzit..." Pandeli Majko, Kryeministėr i Shqipėrisė, 1999. Vizitė nė projektin e Co-PLAN nė Kamėz.

Autori:

Besnik Aliaj

Titulli:

Misteri i gjashtė

Gjinia:

Studim

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

346

ISBN:

978-99956-676-0-3

 

 

Pėrshkrimi

 

"... Kjo ėshtė njė eksperiencė qė mund tė konsiderohet 'best-practice' dhe unė do tė
flas pėr tė nė mjaft vende tė tjera tė botės kur tė takohem me profesionistė dhe
autoritete...."
James Wolfenssohn, President i Bankės Botėrore, 1999.
Vizitė nė projektin pilot tė Co-PLAN dhe Banka Botėrore, ULMP.
"... Kjo'TsritėTijė eksperiencė me dhe pėr njerėzit..." Pandeli Majko, Kryeministėr i Shqipėrisė, 1999. Vizitė nė projektin e Co-PLAN nė Kamėz.
"... Aliaj ėshtė me tėrė kuptimin e fjalės njė lloj De Soto nė versionin shqiptar. Unė jam i lumtur qė ai bėn pjesė nė ekipin tim..." Prof.Dr. Sali Berisha, Kryeministėr i Shqipėrisė, 2005. Takim me pėrfaqėsuesit lokalė tė UNDP.
"... Eshte njė studim skrupuloz, sa dy tre doktoratura..." Prof.Dr. Dhori Kule, Dekan i Fakultetit Ekonomik, Universiteti i Tiranės. Komisioni pėr mbrojtjen e tezės sė doktoraturės.
"... Ky punim ėshtė produkt i njė pune serioze, sistematike dhe kėmbėngulėse tė autorit prej tė paktėn 10 vjet, ... pėr kėtė ai meriton respekt..." Prof.As.Dr. Agron Lufi, Shef i DAU/FIN, Universiteti Politeknik, Tiranė, 2007. Komisioni pėr mbrojtjen e tezės sė doktoraturės.
"...Eshtė njė thirrje e fortė pėr tė reformuar urbanistikėn shqiptare"
Prof. Dr. Enver Faja, Dekan Fakulteti Arkitekturės, Universiteti UFO, Tiranė.
Komisioni pėr mbrojtjen e tezės sė doktoraturės.
"Meriton tė quhet njė punė e tipit No Comment!" Dritan Shutina, MPA,
Drejtor i Co-PLAN,........
Instituti pėr Zhvillimin e Habitatit.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė