Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Histori

 

  A | B | C | E | F | G | H | I | J | K | L | Ll | M | N | O | P | R | S | Sh | U | V | Y |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 126 Faqe 1 nga 13 Nė vijim
 
Jean Joixbert, poet dhe romancier, u Iind nė Chalette-sur-Loing (Loiret), Francė, mė 1928. Pas studimeve tė kryera nė Sorbonė, qėndron pėr shumė kohė nė Angli, Gjermani, Amerikė.
Ēmimi: 300 Lekė
ISBN: 978-99943-56-16-4
Mė shumė  
A. Italo Sullioti - Gjashtė muaj mbretėrimi nė Shqipėri
Ky libėr vlen pėr tė parashikuar vėshtirėsitė e problemit, domosdoshmėrinė e zgjidhjes sė tij, me ēdo lloj ēmimi.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 99943-56-71-2
Mė shumė  
Adem Mezini - Shekulli XX
Historia ėshtė politika e sė shkuarės. Politika e sotme ėshtė histori e sė ardhmes.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 99956-16-28-1
Mė shumė  
Adrian Majuru - Nėpėr Bukureshtin shqiptar
Ky libėr ėshtė njė monografi me interes tė veēantė.
Ēmimi: 750 Lekė
ISBN: 99943-5667-4
Mė shumė  
Afrim Karagjozi - Xhorxh Bajroni
Ky libėr ėshtė njė shenjė e thjeshtė dashurie e mirėnjohjeje pėr kėtė mik tė madh tė shqiptarėve.
Ēmimi: 1250 Lekė
ISBN: 99956-636-1-2
Mė shumė  
Agim Mero - Ėndrra dhe zhgėnjime
Duke mbyllur kėtė rrėf im pėr jetėn, kthej kokėn mbrapa tė shoh gjurmėt e saj. Ato ngjajnė si njė lėndinė herė e blertė. herė e shkretė, si ėndrra tė trazuara, shpresa tė thyera qė, si njė pėrrallė, shfaqen e zhduken pa fund.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99943-52-38-8
Mė shumė  
Albert Kotini - Piratė nė kanalin e korfuzit
Historia e Shqipėrisė e kohės sė re pas luftės sė dytė botėrore nuk ėshtė e njohur sa dhe si duhet. Nė kėtė periudhė,nė gjysmėn e viteve 50-tė,menjėherė pas ēlirimit tė Shqipėrisė,lindi,apo mė mirė tė themi shkaktohet ēėshtja e Kanalit tė Korfuzit...
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 978-99943-50-08-7
Mė shumė  
Albert Z. Zholi - Kiēo Mustaqi
Ky libėr ėshtė njė monografi kushtuar jetės dhe punės sė Kiēo Mustaqit.
Ēmimi: 700 Lekė
ISBN: 978-99943-1-696-0
Mė shumė  
Aleksandėr Meksi - Dhjetor '90
Synimi i kėtij libri ka qenė njė tablo e asaj qė ndodhi, por jo opinione apo kujtime tė protagonistėve tė dhėna nė kohė tė ndryshme shpesh dhe jo tė njėjta.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 978-99956-39-40-2
Mė shumė  
Aleksandėr Stipēeviq-Ilirėt
Historia e ilirėve, jeta, kultura dhe simbolet e tyre parė nėn kėndvėshtrimin e historianit kroat Aleksandėr Stipēeviq.
Ēmimi: 1600 Lekė
ISBN: 99927-1-609-6
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė