Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Histori

Albert Z. Zholi - Kiēo Mustaqi

Ky libėr ėshtė njė monografi kushtuar jetės dhe punės sė Kiēo Mustaqit.

Autori:

Albert Z. Zholi

Titulli:

Kiēo Mustaqi

Gjinia:

Histori

Ēmimi:

700 Lekė

Nr. faqesh:

216

ISBN:

978-99943-1-696-0

 

Pėrshkrimi

 

Njė ngjarje prekėse nga jeta e emigrantėve shqiptarė nė Greqi,
shquhet si pėr realizėm ashtu edhe pėr humanizėm tė ndėrsjelltė.

Tė tilla tregime rrėfejnė cilėsitė e larta morale tė njerėzve tė thjeshtė.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė