Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Histori

Adem Mezini - Shekulli XX

Historia ėshtė politika e sė shkuarės. Politika e sotme ėshtė histori e sė ardhmes.

Autori:

Adem Mezini

Titulli:

Shekulli XX

Gjinia:

Histori

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

351

ISBN:

99956-16-28-1

 

Pėrshkrimi

 


Njeriu ėshtė i dėnuar pėr tė qenė i lirė. I dėnuar, sepse ai nuk
ėshtė krijuar nga duart e tij, dhe po ashtu i lirė, sepse sapo tė
ketė dalė nė kėtė botė, ai do tė jetė pėrgjegjės pėr atė ēfarė bėn.
Nė kėtė libėr do tė gjeni ligjėrata tė zgjedhura pėr historinė
politike.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė