Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Kulinari

 

  A | B | E | H | I | S | V |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 17 Faqe 1 nga 2 Nė vijim
 
Adriana Rakipaj - Ėmbėlsira Medhetare
250 receta, ėmbėlsira tė shijshme, tė thjeshta e tė shpejta nė pėrgatitje, me pėrbėrės qė gjenden lehtė, pėr ti shtuar ėmbėlsinė shijes dhe harmonisė sė tryezės tuaj familjare.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99956-776-0-2
Mė shumė  
Benedetta Parodi - Gatuaj e shijo
Nė kėtė libėr do tė gjeni: 243 receta tė thjeshta dhe tė shpejta.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 978-9928-103-17-8
Mė shumė  
Enciklopedia e kuzhinės mesdhetare
Ēdo recetė ėshtė e tillė qė t'u pėrgjigjet kėrkesave tė kuzhinės moderne, por pa humbur asgjė nga vėrtetėsia e saj.
Ēmimi: 2500 Lekė
ISBN: 99927 1 936 2
Mė shumė  
Evgjeni Harizi - 1000 receta gatimi
Nė hartimin e kėtij libri janė bėrė pėrpunime e shtesa duke pasur parasysh traditėn popullore tė tė gatuarit,rėndėsinė e produkteve ushqimore,pėrpunimin e ftohtė tė produkteve,mėnyra e tė ushqyerit sipas tė dhėnave tė shkencės dhe nevojave tė organizmit tė njeriut.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 99943-644-3-X
Mė shumė  
Evgjeni Harizi - Pastiēeria nė familje
Evgjeni Harizi gjatė kėtyre viteve ka pėrgatitur disa botime midis tyre "Si tė gatuajmė", bashkautore e librit "Arti i kuzhinės dhe Teknologjia e Pėrgatitjes sė Gjellėve pėr kuzhinier",etj...
Ēmimi: 490 Lekė
ISBN: 978-99943-920-2-5
Mė shumė  
Evgjeni Harizi - Si tė gatuajmė
Mbi 500 receta pėr njė tryezė mė tė pasur.Pėr amvisat ribotimi i recetave "Si tė gatuajmė" si dhe plotėsimi i tyre me tė tjera mė tė reja ėshtė njė ndihmė pėr tė pasur njė tryezė me gatime tė shijshme e aromatike tė ushqyeshme,tė lehta e tė thjeshta pėr tu gatuar.
Ēmimi: 550 Lekė
ISBN: 99927-867-0-1
Mė shumė  
Evgjeni Harizi - Si tė gatuajmė
Ky botim i ri ėshtė pasuruar me mbi asortimente.
Ēmimi: 550 Lekė
ISBN: 99927-867-0-1
Mė shumė  
Grup Autorėsh - Kuzhina ideale
... asniehere nuk mund te keni ne shtepine tuaj nje kuzhine te persosur.
Ēmimi: 1200 Lekė
ISBN: 978-999-43-44-46-8
Mė shumė  
Haki Beluli - Ėmbėlsira dhe brumėra
Nė kėtė libėr do tė gjeni 300 receta tradicionale.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-1-608-3
Mė shumė  
Haki Beluli - Kuzhina shqiptare
Nė kėtė libėr do tė gjeni 600 receta tradicionale.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-1-643-4
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė