Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Kulinari

Enciklopedia e kuzhinės mesdhetare

Ēdo recetė ėshtė e tillė qė t'u pėrgjigjet kėrkesave tė kuzhinės moderne, por pa humbur asgjė nga vėrtetėsia e saj.

Autori:

Enciklopedia e kuzhinės mesdhetare

Titulli:

Enciklopedia e kuzhinės mesdhetare

Gjinia:

Receta gatimi

Ēmimi:

2500 Lekė

Nr. faqesh:

256

ISBN:

99927 1 936 2

Shtėpia botuese:

Toena

 

Pėrshkrimi

 

Ēdo recetė ėshtė e tillė qė t'u pėrgjigjet kėrkesave tė kuzhinės moderne, por pa humbur asgjė nga vėrtetėsia e saj. Rreth 200 ilustrime me ngjyra udhėheqin hap pas hapi nė realizimin e kėtyre gatimeve tė veēanta dhe tė shijshme, tė cilat mund tė pėrgatiten pa vėshtirėsi dhe duke u argėtuar, falė kėshillave tė pėrpikta dhe sugjerimeve qė plotėsojnė kėto receta, tė pasuruara shpesh edhe me informacione shtesė mbi lėndėt ushqimore, njoftime historike dhe anekdota tė folklorit lokal.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė