Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Kulinari

Haki Beluli - Kuzhina shqiptare

Nė kėtė libėr do tė gjeni 600 receta tradicionale.

Autori:

Haki Beluli

Titulli:

Kuzhina shqiptare

Gjinia:

Kulinari

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

375

ISBN:

978-99943-1-643-4

 

Pėrshkrimi

 

Nė kėtė libėr do tė gjeni 600 receta tradicionale.
- Mezet
- Sallatat
- Salcat
- Vezėt
- Supat
- Brumėrat
- Peshqit
- Mishi i viēit
- Mishi i berrit
- Mishi i derrit
- Mishi i grirė
- Shpendėt
- Gjėja e gjahut
- Gjellė me perime
- Gatime me miell misri
- Ėmbėlsirat
- Shtrimi i banketeve
- Ushqim pėr fėmijė 0-1 dhe mbi 1 vjeē.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė