Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Kulinari

Evgjeni Harizi - Si tė gatuajmė

Mbi 500 receta pėr njė tryezė mė tė pasur.Pėr amvisat ribotimi i recetave "Si tė gatuajmė" si dhe plotėsimi i tyre me tė tjera mė tė reja ėshtė njė ndihmė pėr tė pasur njė tryezė me gatime tė shijshme e aromatike tė ushqyeshme,tė lehta e tė thjeshta pėr tu gatuar.

Autori:

Evgjeni Harizi

Titulli:

Si tė gatuajmė

Gjinia:

Kulinari

Ēmimi:

550 Lekė

Nr. faqesh:

384

ISBN:

99927-867-0-1

Shtėpia botuese:

EDFA

 

Pėrshkrimi

 

Mbi 500 receta pėr njė tryezė mė tė pasur.Pėr amvisat ribotimi i recetave "Si tė gatuajmė"
si dhe plotėsimi i tyre me tė tjera mė tė reja ėshtė njė ndihmė pėr tė pasur njė tryezė me
gatime tė shijshme e aromatike tė ushqyeshme,tė lehta e tė thjeshta pėr tu gatuar.Njė
kėshillues i vlefshėm pėr ta mbajtur pranė,pėr tė kombinuar e pėr tė zgjedhur me lehtėsi se
"ēfarė do tė gatuaj?"Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė