Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Kulinari

Evgjeni Harizi - 1000 receta gatimi

Nė hartimin e kėtij libri janė bėrė pėrpunime e shtesa duke pasur parasysh traditėn popullore tė tė gatuarit,rėndėsinė e produkteve ushqimore,pėrpunimin e ftohtė tė produkteve,mėnyra e tė ushqyerit sipas tė dhėnave tė shkencės dhe nevojave tė organizmit tė njeriut.

Autori:

Evgjeni Harizi

Titulli:

1000 receta gatimi

Gjinia:

Kulinari

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

516

ISBN:

99943-644-3-X

Shtėpia botuese:

EDFA

 

Pėrshkrimi

 

Nė hartimin e kėtij libri janė bėrė pėrpunime e shtesa duke pasur parasysh traditėn popullore
tė tė gatuarit,rėndėsinė e produkteve ushqimore,pėrpunimin e ftohtė tė produkteve,mėnyra e tė
ushqyerit sipas tė dhėnave tė shkencės dhe nevojave tė organizmit tė njeriut.
Ky libėr do t'u vijė nė ndihmė amvisave qė janė mjeshtre nė gatim,duke u kujtuar gatimet
shqiptare dhe nė veēanti familjeve tė reja tė cilat do tė mėsojnė gatimet e amvisave tė vjetra
dhe nėnave tė tyre.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė