Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Monografi, kujtime, bibliografi

Arben Puto - Demokracia e rrethuar

Ky libėr trajton ngjarjet e revolucionit tė qershorit, shikuar nė distancė historike.

Autori:

Arben Puto

Titulli:

Demokracia e rrethuar

Gjinia:

Monografi

Ēmimi:

1400 Lekė

Nr. faqesh:

431

ISBN:

978-99956-86-27-7

 

Pėrshkrimi

 

Kjo monografi jep njė pasqyrė dhe analizė tė situatės sė komplikuar diplomatike nė tė cilėn u ndodh Revolucioni i Qershorit dhe njė bilanc tė pėrpjekjeve tė Qeverisė sė Nolit si pėr tė mbrojtur interesat shtetėrore, ashtu edhe pėr tė krijuar kushte tė favorshme pėr pėrtėritjen demokratike tė shoqėrisė shqiptare.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė