Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda » Turqisht

 

Artikujt 1-6 / 6 Faqe 1 nga 1
 
Bilal Ēamllėk - Metoda e mėsimit tė gjuhės turke
Njė mėsim tė turqishtes me mėsues por dhe nė mėnyrė autodidakte. Njė gramatikė deri nė nivel tė lartė.
Ēmimi: 1500 Lekė
ISBN: 99943-710-5-3
Mė shumė  
Hysen Voci - Metodė Turqisht-Shqip
Pėr tė mėsuar njė gjuhė tė huaj, nuk mjaftojnė vetėm fjalorėt. Fjalorėt ndihmojnė pėr tė zgjidhur tė panjohurat e asaj gjuhe, tė cilat ndeshen gjatė pėrsosjes sė njohurive tė deri atėhershme, pėr ata qė janė duke e mėsuar gjuhėn, po ashtu edhe nė fushėn e vėshtirė, tė pėrkthimit, kur ndjen nevojėn pėr shkak tė mosnjohjes sė njė termi.
Ēmimi: 450 Lekė
ISBN: 99943-710-9-6
Mė shumė  
Neziri, Sami - Fjalor Turqisht-Shqip
Nė kėtė fjalor tė ri pėr nga pėrmbajtja dhe pėrmasat do tė gjeni rreth 30 000 fjalė.
Ēmimi: 1190 Lekė
ISBN: 99927-876-2-8
Mė shumė  
Neziri, Sami - Fjalor Turqisht-Shqip
Ky fjalor pėrfshin thesarin e sotėm tė fjalėve nė turqisht, duke patur parasysh edhe fjalėt e reja tė hyra gjatė viteve tė fundit pėr shkak tė zhvillimeve shkencore dhe teknologjike nė botė. ė
Ēmimi: 2500 Lekė
ISBN: 99927-745-6-8
Mė shumė  
Voci, Hysen - Fjalor Turqisht-Shqip
Shtėpia botuese: Infbotues; Nr.faqe 382; Ēmimi: 800 lekė
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 99927-789-1-0
Mė shumė  
Voci, Hysen - Fjalor Turqisht-Shqip & Shqip-Turqisht
Shtėpia botuese: Infbotues; Nr.faqe 232; Ēmimi: 300 lekė
Ēmimi: 300 Lekė
ISBN: 99927-798-3-7
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė