Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Botimet EDFA
Botimet InfBotues
Shqip
Anglisht
Italisht
Gjermanisht
Greqisht
Turqisht
Rusisht
Frėngjisht
Spanjisht
Tė tjera
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Fjalorė dhe metoda » Turqisht

Neziri, Sami - Fjalor Turqisht-Shqip

Ky fjalor pėrfshin thesarin e sotėm tė fjalėve nė turqisht, duke patur parasysh edhe fjalėt e reja tė hyra gjatė viteve tė fundit pėr shkak tė zhvillimeve shkencore dhe teknologjike nė botė. ė

 

Autori:

  Sami Neziri

Gjinia:

  Fjalor

Ēmimi:

  2500 Lekė

Nr. faqesh:

  1015

ISBN:

  99927-745-6-8

Shtėpia botuese:

  EDFA

 

Ky fjalor pėrmban:

- Rreth 75 000 fjalė

- Rreth 500 shkurtime tė shpjeguara dhe rreth 1000 shpjegime emrash biblikė, biografikė e gjeografikė

- Shpjegim tė fjalėve me pėrdorim formal dhe informal 

- Zbėrthime  me shembuj tipikė pėr tė kuptuar kuptimin e fjalės etj.

 

 

 

 

 Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė