Letėrsi artistike shqipe
Romane
Antologjia
Tė tjera
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike shqipe » Tė tjera

 

  A | B | E | F | J | S | V |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 10 Faqe 1 nga 1
 
Agron Gjekmarkaj - Kėshtu foli At Zef Pllumi me gazetarėt
Gjinia:Rrefim - Nr. faqesh:206
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-42-56-3
Mė shumė  
Andrea Stefani-Albanistan
Njė pėrmbledhje publicistike e artikujve tė botuar nga analisti i njohur politik Andrea Stefani.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 99943-32-40-6
Mė shumė  
Ardian Vehbiu - Midis Zhgėnjimit dhe mitit
Kjo pėrmbledhje esesh, skicash dhe artikujsh s'ėshtė veēse njė pėrpjekje imja pėr tė kuptuar, ose pėrshkruar, neurozėn post-traumatike tė Amerikės, e ndoshta tė mbarė Perėndimit, pas tronditjes kapitale tė 11 shtatorit.
Ēmimi: 300 Lekė
ISBN: 978-99943-37-95-8
Mė shumė  
Behar Gjoka - Kadare i rilexuar
Gjinia:Studim vepre - Nr. faqesh:284
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-947-7-7
Mė shumė  
Besnik Maho - Fitim i pronėsisė mbi pasuritė e paluajtshme
Pasuria e paluajtshme paraqet sot nė republikėn e Shqipėrisė njė interes tė veēantė nė lidhje me zhvillimin social ekonomike dhe politike qė po kalon vndi ynė. Kėshtu, sot, pasuria e paluajtshme pėrbėn njė stimul tė pamohueshm pėr ndėrmarrjen e iniciativave ekonomik tė gjithsecilit, qofshin kėta shtetas shqiptarė apo te huaj, persona juridikė, publikė apo privatė, vendės apo tė huaj.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 99956-39-08-4
Mė shumė  
Enver Hoxha - Gjyshi Valbonės
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99956-71-46-4
Mė shumė  
Ferdinand Leka - Shkrime gjuhėsore,letrare,sociale
Ēmimi: 500 lekė
ISBN: 978-99943-972-4-2
Mė shumė  
Jose A.U.Fabo - Kundėr kodit tė Da Vinēit
Me tė vėrtetė Pjetri dhe ithtarėt e tij hodhėn bazat e njė feje ndėshkuese dhe maskiliste?
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 99927-47-37-4
Mė shumė  
Sabri Hamiti - Letėrsia moderne shqipe
Nė vėshtrimin kulturor-historik e nė vėshtrimin strukturor, letėrsia moderne shqipe nis nė fund tė shekullit tė kaluar me Konicen kur shfaqet njė model shkrimi kritik, i ndryshėm nga shkrimi i mėhershėm himnizues, dhe zvillohet me pezinė e lasgush Poradecit qė kėrkon forma tė reja, gjuhe tė re poetike dhe efktin estetik tė letėrsisė, qė ndėrton nė thellsinė e vet identitetin e botės shpirtėrore shqiptare.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 99956-39-03-3
Mė shumė  
Vera Isaku - Liber i hapur, Ruset nė Shqiperi
Ato qė pėrshkruhen nė kėtė libėr, janė vetėm njė pjesė e vogėl e historive tė dhembshme tė vajzave ruse qė u dashuruan me studentė shqiptarė dhe zgjodhėn tė krijonin familje e tė jetonin nė Shqipėri.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 99943-41-43-6
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė