Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Tė tjera

Robin Sharma - Murgu qė shiti ferrarin e vet

Gjinia:Rrėfim - Nr. faqesh:220

Autori:

Robin Sharma

Titulli:

Murgu qė shiti ferrarin e vet

Pėrkthyesi:

Genc Nimani

Gjinia:

Rrėfim

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

220

ISBN:

978-9951-544-03-0

 

 

Pėrshkrimi

 

MURGU QĖ SHITI FERARIN E VET ėshtė tregim mbi Xhulian Mentlin, avokatin superior, tė cilin mėnyra e jetės sė vėshtirė e ēoi deri tek infarkti fatal nė gjykatėn e mbushur plot me njerėz. Shkatėrrimi fizik e ēoi tek kriza e shpirtit, e nxiti tė mendonte pėr jetėn e tij dhe tė kėrkonte pėrgjigjen e pyetjeve mė tė rėndėsishme tė jetės. Me shpresė se do tė gjente lumturinė dhe ushqimin shpirtėror, niset nė njė udhėtim tė jashtėzakonshėm. Duke u njohur me njė kulturė tė lashtė, zbulon mėnyrėn e fuqishme se si tė ēlirojė potencialet e trurit, trupit dhe tė shpirtit. Gjithashtu mėson tė jetojė me mė shumė pasion, kuptim dhe rehati. Njė pėrzierje e shkėlqyeshme e urtėsisė sė pėrjetshme, shpirtėrore lindore dhe e parimeve tė rrepta tė suksesit nė Perėndim. Ky rrėfim na tregon hap pas hapi rrugėn e njė jete me mė shumė guxim, begati dhe gėzim.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė