Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Novela e tregime

 

  D | E | F | G | M | O | Sh |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 11 Faqe 1 nga 2 Nė vijim
 
Dino Buzzati - Tregimet mė tė mira
Dino Buxati pėrfshin nė kėto tregime mistere tė jetės sė pėrditshme, nė dukje tė zakonshme, por qė zbulojnė hap pas hapi surpriza dhe realizojnė qėllimin qė ka autori pėr tė zbavitur lexuesin me lojėn e tij.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 99943-32-40-6
Mė shumė  
Ernest Heminguej - Fitimtari nuk merr asgjė
Nė tregimet e kėtij libri shkėlqen vula e talentit tė veēantė. Aty mund tė gjendet gjithēka, aty jeton gjithkush, dashuron e pėrballet me realitetin e pashmangshėm tė vdekjes.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-9928-00-033-0
Mė shumė  
Fjodor Dostojevski-E ndrojtura
Histori tė dhimbshme dhe realiste. Te kėto novela gjejmė veten nė frikėn dhe nė ndjenjat e patreguara qė pėrjetojmė gjithmonė, tė pėrshkruara me mjeshtėri dhe ndjenjė nga autori.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 99943 1 041 0
Mė shumė  
Gunter Grass - Macja dhe miu
Gjinia:Novelė - Nr. faqesh:138
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99927-73-29-1
Mė shumė  
Guy de Maupassant - Nė rrethinat e Parisit
Pėrkthyesi:Leonard Mero - Gjinia:Tregime - Nr. faqesh:215
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 978-99956-664-3-9
Mė shumė  
Guy Maupassant - Nė rrethinat e parisit
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 978-99956-644-3-9
Mė shumė  
Madonna - Aventurat e Abdiut
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 99943-33-04-6
Mė shumė  
Migel De Unamuno-Kur tė zė dashuria
Shkrimtarit spanjoll i pėlqejnė shumė paradokset nė letėrsi, gjė qė ka ngjallur njė polemikė tė gjatė midis kritikėve letrarė
Ēmimi: 1200 Lekė
ISBN: 99943 1 123 9
Mė shumė  
Orhan Pamuk - Baulja e Babait
Unė shkruaj sepse kam dėshirė tė shkruaj. Shkruaj, sepse nuk mund tė bėj si tė tjerėt, njė punė normale. Shkruaj qė libra si tė mi tė jenė tė shkruar dhe qė t'i lexoj.Shkruaj sepse jam tepėr i mėrzitur me tė gjithė ju, me tėrė botėn. Shkruaj sepse mė pėlqen tė rri mbyllur nė njė dhomė, gjatė gjithė ditės. Shkruaj sepse nuk mund ta duroj ndryshe realitetin.pėrveēse duke e ndryshuar.
Ēmimi: 300 Lekė
ISBN: 978-99943-51-19-0
Mė shumė  
Prosper Merime - Mateo Falkone
Ēmimi: 300 Lekė
ISBN: 978-99943-978-6-0
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė