Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Romane

 

  A | B | C | Ē | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | Z | Zh |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 219 Faqe 1 nga 22 Nė vijim
 
Agatha Christie - FUNERALET JANĖ TĖ RREZIKSHME
Njė nga romanet mė tėrheqėse tė A. Kri¬stit, qė tė mban frymėn pezull deri nė faqet e fundit pėr tė mėsuar misterin qė fshihet nė historitė e familjes Ebernith, pėr vdekjen e plakut Riēard dhe tė Korės, njė nga trashėgimtaret e familjes.
Ēmimi: 650 Lekė
ISBN: 99927-59-02-X
Mė shumė  
Ahdaf Soueif - Aromė Orienti
Aromė Orienti ėshtė libri i parė i Soueif-it dhe tė thuash se ėshtė premtues, do tė thotė ta nėnvlerėsosh, sepse ai ėshtė shumė i arrirė.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 99927-50-76-6
Mė shumė  
Ahmet Hamdi Tanpynar - Instituti i rregullimit tė kohės
Gjinia:Roman - Nr. faqesh:348
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-52-51-7
Mė shumė  
Alba de Cespedes - Fletorja e ndaluar
Gjithmon e mė tepėr bindem qė shetėsimi mė mbėrtheu ditėn kur bleva kėtė fletore:duket sikur nė tė ėshtė fshehur njė shpirt i keq.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99943-992-4-6
Mė shumė  
Alberto Bevilacqua - Kalifja
Kalifja, njė nga kryeveprat e shkrimtarit italian Alberto Bevilacqua, po sheh pėr herė tė parė dritėn e botimit nė gjuhėn shqipe.
Ēmimi: 700 Lekė
ISBN: 99943 1 173 5
Mė shumė  
Alberto Bevilaqua - Ti mė dėgjon
Pėrkthyesi:Mimoza Hysa - Gjinia:Roman - Nr. faqesh:204
Ēmimi: 750 Lekė
ISBN: 978-99943-44-89-5
Mė shumė  
Aleksandėr Dyma - KONTI I MONTE KRISTOS 1
Rioshi Edmond Dantes bėhet viktimė e ambicjeve, e xhelozisė dhe e rivalitetit nė dashuri.
Ēmimi: 1000 lekė
ISBN: 99927-31-49-4
Mė shumė  
Aleksandėr Dyma - KONTI I MONTE KRISTOS 2
Rioshi Edmond Dantes bėhet viktimė e ambicjeve, e xhelozisė dhe e rivalitetit nė dashuri.
Ēmimi: 1000 lekė
ISBN: 99927-31-50-8
Mė shumė  
Aleksandėr Zharden - Njė dalldi e moshės
Nė kėtė roman edukativ pėrshkruhen aventurat e njė adoleshenti me njė grua mė tė madhe se veten.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 99927-1-767-X
Mė shumė  
Alessandro Manzoni - Tė fejuarit
Romani "te fejuarit" (titulli i origjinalit italisht "I Promessi sposi") ėshtė njė kryevepėr klasike
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: -
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė