Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Tė tjera

 

  A | Ē | E | G | J | K | M | N | R | Sh | V |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 14 Faqe 1 nga 2 Nė vijim
 
Allan Pease - Pėrse burrat gėnjejnė dhe gratė qajnė
Ēmimi: 750 Lekė
ISBN: 978-99956-670-5-4
Mė shumė  
Charlotte Gilman - Letra e verdhė e murit
A keni ndjerė ndonjėherė njė dallgė revolte tė papritur kundėr njė monotonie tė pafund tė vuajtjeve derisa u detyroheni tė arratiseni diku me ēdo kusht? Charlotte Perkins Gilman ishte njė udhėheqėse feministe intelektuale amerikane, e fillimit tė shekullit tė njėzetė. Letra e Verdhė e Murit na bėn tė mundur tė kemi nė dorė pėrzgjedhjen mė tė plotė tė tregimeve triller qė janė botuar mė parė.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99956-649-0-9
Mė shumė  
Eric-Emmanuel Schmit - Zotėri Ibrahimi dhe lulet e kuranit
Gjinia:Rrėfim - Nr. faqesh:86
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-9989-174-01-6
Mė shumė  
Gustav Flober - Shkretėtira dhe vajzat valltare
Ēmimi: 200 Lekė
ISBN: 978-99956-11-04-0
Mė shumė  
Gustav Janouh - Dialogėt me Kafkėn
...Spekticizmi im nuk ndryshon faktin qė lufta midis tė rinjve e tė vjetėrve nė tė vėrtetė ėshtė vetėm njė luftė e rreme, e stisur... Pleqėria ėshtė e ardhmja e rinisė. Herėt a vonė edhe rinia, do s'do, do tė plaket. Atėherė, pse duhet tė luftojnė tė rinjtė kundėr tė vjetėrve, qė tė plaken mė shpejt, qė tė ikin sa mė shpejt nga kjo botė?!...
Ēmimi: 250 Lekė
ISBN: 978-99956-638-9-6
Mė shumė  
Jim Marrs - Komploti i terrorit
Kush qėndron nė tė vėrtetė prapa sulmeve mbi Amerikėn?
Ēmimi: 1250 Lekė
ISBN: 978-9928-00-030-9
Mė shumė  
Jorge Borges - Pasqyra e Bojės
Ēmimi: 200 Lekė
ISBN: 978-99956-11-03-3
Mė shumė  
Klotildė Burati Karla Bonamiēi - Pėr ty nėnė
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99956-11-18-7
Mė shumė  
Mani Bhaunik - Detektivi i kozmosit
Ky libėr u drejtohet tė gjitha mendjeve tė reja kureshtare nė botė.Tė lexosh Detektivi i Kozmosit ėshtė frymėzuese.
Ēmimi: 400 Lekė
ISBN: 978-99956-789-9-9
Mė shumė  
N. A. Kun-Mitologjia Greke
Mitologjia greke pėrbėn njė ndėr fushat mė tė hulumtuara nga mendja njerėzore. Ajo i ka shėrbyer si lėndė e parė e si objekt vėmendjeje kėrkimit historik, hulumtimeve estetike, studimit tė filozofisė, spekulimeve teologjike tė tė gjitha nuancave.
Ēmimi: 1500 Lekė
ISBN: 99943 066 6
Mė shumė  
Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė