Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Romane

Volfgang Gete - Fausti

Pėrkthyesi:Pashko Gjeēi - Gjinia:Roman - Nr. faqesh:262

Autori:

Volfgang Gete

Titulli:

Fausti

Pėrkthyesi:

Pashko Gjeēi

Gjinia:

Roman

Ēmimi:

700 Lekė

Nr. faqesh:

262

ISBN:

978-99956-17-14-5

 

Pėrshkrimi

 

Pashko Gjeēi si pėrkthyes i paarritshėm mund tė cilėsohet edhe vetėm me pėrkthimin e njė vepre aq tė gjerė nga rrokja, aq tė pasur nga idetė dhe aq tė lartė nga forma artistike siē ėshtė kryevepra e Dante Aligierit, e letėrsisė italiane dhe e gjithė letėrsisė botėrore, Komedia Hyjnore, pa qenė nevoja tė pėrmenden pėrkthimet e tij tjera, disa tė njohura nga lexuesi si Odiseja e Homerit e disa tė panjohura si Hamleti, Fausti (pjesa e parė), tragjedi nga Rasini etj.etj. Gjithmonė vargje, gjithmonė kryevepra, gjithmonė nė mėnyrė mjeshtėrore!Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė