Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Romane

Linn Uilliam - Para se tė flesh

Pėrkthyesi:Ilira Shurbani - Gjinia:Roman - Nr. faqesh:286

Autori:

Linn Uilliam

Titulli:

Para se tė flesh

Pėrkthyesi:

Ilira Shurbani

Gjinia:

Roman

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

286

ISBN:

978-99943-46-47-9

 

Pėrshkrimi

 

Njė roman i jashtėzakonshėm. Ai ka gjithēka prej asaj freskie (tė stilit, tonit dhe kėndvėshtrimit) qė gjenden nė romanet mė tė mira tė pėrkthyera... Sepse ėshtė njė krijim letrar i ri, i vėrtetė, i menēur, zbavitės i njė gruaje qė nuk ka nevojė tė negociojė shumė pėr ēėshtjet e gjinisė nė njė mėnyrė a nė njė tjetėr dhe, sepse unė e dua komedinė e zezė (ndoshta njė tipar skandinav) dhe stilin sarkastik vėzhgues, qė gjithsesi mbetet njėkohėsisht fisnik."Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė