Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Poezi, dramė etj

Uiliam Shekspir - Mbreti Lir

Llegjenda e mbretit Lir dihej mė parė se ta punonte Shekspiri nė dramė; lindi nė Britaninė e lashtė para fillimit tė invazionit anglosakson e ndoshta para pushtimit tė Britanisė prej romakėve.

Autori:

Uiliam Shekspir

Titulli:

Mbreti Lir

Pėrkthyesi:

Petro Luarasi

Gjinia:

Dramė

Ēmimi:

500 Lekė

Nr. faqesh:

218

ISBN:

99927-995-7-9

Shtėpia botuese:

INFBOTUES

 

Pėrshkrimi

 

Legjenda e mbretit Lir dihej mė parė se ta punonte Shekspiri nė dramė; lindi nė Britaninė e lashtė para fillimit
tė invazionit anglosakson e ndoshta para pushtimit tė Britanisė prej romakėve. Kjo sagė (gojėdhėnė) e keltėve
britanikė u shkrua nė gjuhėn latine nė shekullin XII. Burimi i parė ėshtė "Historia Britonum" nga Godfredi i
Monmouthit.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė