Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Libra tė tjerė

Kenneth Baar, Dorina Pojani - Urbanistika

Sot qytetet duhet tėgjejnė mėnyrėn pėr tė ndėrtuar infrastrukturė cilėsore, pėr tė udhėhequr dfie kontroffuar zhivillimet private, pėr tė pfotėsuar nevojat pėr transport, pėr tė pėrballuar trafikun automobilistike pėr tė mbrojtur mjedisin.

Autori:

Kenneth Baar, Dorina Pojani

Titulli:

Urbanistika

Gjinia:

Te tjera

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

400

ISBN:

99943-612-6-0

 

 

 

 

Pėrshkrimi

 

Sot qytetet duhet tėgjejnė mėnyrėn pėr tė ndėrtuar infrastrukturė cilėsore,
pėr tė udhėhequr dfie kontroffuar zhivillimet private, pėr tė pfotėsuar nevojat pėr transport, pėr tė pėrballuar trafikun automobilistike pėr tė mbrojtur mjedisin.
Keto probleme urbane janė shumė tė rėndėsishme dhe ndikojnė mjaft mbi cilėsinė
ejetesės sė popuffsisė.
Ky libėr ka si qėllim tė prezantojė lexuesin shqiptar me mėnyrėn si konceptohen kto probleme nga arkitektėt dhe urbanistėt e vendeve tė ndryshme demokratike me ekonomi tregu.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė