Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike shqipe » Novela e tregime

Ilirr Kadia - Damarėt e ujit

Ilir Kadia ėshtė njė nga prozatorėt e pakėt sot qė lėvrojnė tregimin e shkurtėr.Edhe pse nė lėmin e njė gjinie tė vėshtirė,

Autori:

Ilirr Kadia

Titulli:

Damarėt e ujit

Gjinia:

Tregime

Ēmimi:

500 Leke

Nr. faqesh:

133

ISBN:

978-99943-51-18-3

 

Pėrshkrimi

 

Ilir Kadia ėshtė njė nga prozatorėt e pakėt sot qė lėvrojnė tregimin e shkurtėr.Edhe pse nė lėmin e njė gjinie tė vėshtirė, ai renditet ndėr tregimtarėt mė tė zėshėm bashkohorė, koherent me lexuesin e etur shqipėtartė trgimit dhe lexuesit tė tij personal.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė