Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Gjuhėsi

Kolec Topalli - Fonetika historike e gjuhės shqipe

Fonetika historike e gjuhės shqipe ėshtė njė vepėr monografike me karakter sintetizues, ku janė paraqitur rezultatet mė tė qėndrueshme tė kėsaj disipline shkencore, tė arritura me pėrpjekjet e pėrbashkėta tė gjuhėtarėve nga shumė vende te botės, duke filluar nė gjysmėn e shekullit XIX e deri nė ditėt tona.

Autori:

Kolec Topalli

Titulli:

Fonetika historike e gjuhės shqipe

 

 

Gjinia:

Gjuhė

Ēmimi:

1800 Lekė

Nr. faqesh:

712

ISBN:

99943-46-08-3

 

 

 

Pėrshkrimi

 

Fonetika historike e gjuhės shqipe ėshtė njė vepėr monografike me karakter sintetizues, ku janė paraqitur rezultatet mė tė qėndrueshme tė kėsaj disipline shkencore, tė arritura me pėrpjekjet e pėrbashkėta tė gjuhėtarėve nga shumė vende te botės, duke filluar nė gjysmėn e shekullit XIX e deri nė ditėt tona. Nė tė janė pėrfshirė edhe kontributet e autorit nė kėtė fushė, qė pėrfshijnė njė periudhė kohore prej mė shumė se 35 vjet punė e studime tė vazhdueshme. Vepra u drejtohet nė radhė tė parė shkencėtarėve albanologė, sidomos historianėve tė gjuhės shqipe. Por ajo mund t'u shėrbejė edhe studentėve universitarė e pasuniversitarė, specialistėve tė rinj tė kėsaj fushe, si edhe njė publiku mė tė gjerė, qė ėshtė i interesuar tė njohė rezultatet mė tė rėndėsishme tė kėsaj shkence.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė