Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Filozofi, psikologji, sociologji

Artan Fuga - Brirėt e dhisė

Komunikimi ėshtė njė metodė njohjeje, qė ko transformuar filozofinė, sociologjinė. ekonominė, historinė, logjikėn; ka transformuar bazėn e shpjegimit racional tė botės, duke e parė atė si bashkėueprim i shkakut me pasqjėn. Brenda kėsaj shkakėsie rrethqarkulluese.

Autori:

Artan Fuga

Titulli:

Brirėt e dhisė

Gjinia:

Filozofik

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

528

ISBN:

99956-68-42-6

 

Pėrshkrimi

 

"Komunikimi ėshtė njė metodė njohjeje, qė ko transformuar filozofinė, sociologjinė. ekonominė, historinė, logjikėn; ka transformuar bazėn e shpjegimit racional tė botės, duke e parė atė si bashkėueprim i shkakut me pasqjėn. Brenda kėsaj shkakėsie rrethqarkulluese. pėrtej determinizmit linear aristotelian. sikurse shkruante Paul Watzlauick. shtimi i numrit tė lepujue. qė jetojnė brenda nj'ė ekosistemi tė mbyllur. ujen nga pakėsimi i dhelprave. Nga ana tjetėr, shtimi i dhelpraue ujen nga zvoglimi i numrit tė lepujve. Pasoja bėhet kėshtu shkak i shkakut qė solli pasojėn. Babai ėshtė shkaku i birit. por GdbiG biri ėshtė shkaku i shfaqjes sė babait nė uniuersin e lidhjeue familjare. Fenomenet dhe ngjarjet shoqėrore apo natyrore konsiderohen si tė "shkruara" brenda fushave tė bashkėueprimit funksional dhe nuk janė "objekte" tė veēuara prej njeri-tjetrit."

Artan FugaBotimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė