Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Enciklopedi

Andrea Shundi - Fjalor enciklopedik pėr vreshtarinė dhe verėtarinė

Fjalor i pėrditėsuar me pėrcaktime dhe shtjellime.

Autori:

Andrea Shundi

Titulli:

Fjalor enciklopedik pėr vreshtarinė dhe verėtarinė

Gjinia:

Bujqėsi

Ēmimi:

1200 Lekė

Nr. faqesh:

464

ISBN:

978-9996-56-92-04-9

 

Pėrshkrimi

 

- Pėrmban 3300 zėra e sinonime nė shqip, anglisht e italisht,

 i shoqėruar me fjalė tė urta e thėnie. Materiali gjuhėsor
 shoqėrohet me foto dhe skica. Paraqiten 110 kultivarė dhe

 ekotipe hardhish vendase.


 Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė