Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Art e kulturė

Leon Qafzezi - Historiku i Kinematografisė botėrore

Historiku e kinematografisė botėrore ėshtė njė libėr me vlera njohėse nė fushėn e historisė e tė zhvillimit tė kinematografisė botėrore dhe si i tillė pėrmban nė vetvete dobinė e tė botuarit nė kėtė kohė krize pėr filmin.

Autori:

Leon Qafzezi

Titulli:

Historiku  i Kinematografisė botėrore

Pėrkthyesi:

-

Gjinia:

-

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

461

ISBN:

978-99956--682-3-5

Shtėpia botuese:

INFBOTUES

 

Pėrshkrimi

Historiku e kinematografisė botėrore ėshtė njė libėr me vlera
njohėse nė fushėn  e historisė e tė zhvillimit tė kinematografisė 

botėrore dhe si i  tillė pėrmban nė vetvete dobinė e tė botuarit

nė kėtė kohė krize pėr filmin.Ky libėr rendit kronologjikisht

lindjen dhe zhvillimin e kinematografisė,por shpesh pėr

kinematografi tė veēanta hedh dritė jo vetėm nė evenimente

tė saj, valė apo rryma, por edhe nė periudha tė thella krize,

pa harruar shkolla tė fuqishme filmi,personalitetet mė nė zė

nė kėtė fushė tė cilėt me veprat e tyre filmike hapėn rrugė tė reja,

apo eksperimentuan me sukses.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė