Print Close
 
  D | E | F | M | R | Sh | T |Tė gjitha

Artikujt 1-10 / 27 Faqe 1 nga 3 Nė vijim
 
Arben Kondi - Si Kosova dhe Ēamėria ėshtė gjaku yne
Politikė, Histori
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 99956-05-64-3
Mė shumė  
Artan Fuga - Media, politika, shoqeria
Ndėr librat e botuar vitet e fundit, padyshim njė ndėr ata qė ka ngjallur mė shumė debate e interes jo vetėm nė SHBA, por nė mbarė botėn. Njė libėr, po ashtu, qė tė ndihmon tė kuptosh mė mirė, tej retorikės e klisheve tė zakonshme me tė cilėn jemi mėsuar, burimin e arsyet e disa prej vėshtirėsive e problemeve me tė cilat po ndeshet demokracia e brishtė shqiptare.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 99943-0-069-3
Mė shumė  
Barack Obama - Guximi pėr tė shpresuar
Gjinia:Politike - Ēmimi:1000 Lekė Nr. faqesh:427 - ISBN:99943-0-080-8
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 99943-0-080-8
Mė shumė  
Daut Gumeni - Tranzicion apo trashėgimi
Libri i Daut Gumenit ėshtė padyshim njė denoncim i sėmundjeve tė tranzicionit shqiptar.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 978-99943-1-718-9
Mė shumė  
Dominique Moisi - Gjeopolitika e emocioneve
Si po e riformėsojnė botėn kultura e frikės,poshtėrimit dhe e shpresės.
Ēmimi: 1200 Lekė
ISBN: 978-9928-4003-0-7
Mė shumė  
Duro Shehu - Mehmet Shehu, im vėlla
Kujtime Ky libėr me kujtime, fakte dhe dokumente botohet nė 95-vjetorin e lindjes sė Mehmet Shehut, njėrit prej figurave mė emblematike tė historisė sė Shqipėrisė tė shekullit XX.
Ēmimi: 600 Lekė
ISBN: 978-99956-11-35-4
Mė shumė  
Eduard Baladyr - Makiaveli nė demokraci
...Populli shkon drejt atij qė pėrpiqet ta joshė dhe jo drejt atyre qė bėjnė sikur i nėnshtrohen dėshirave tė tij. Rrallė herė pushteti mund tė fitohet rastėsisht, apo tė ta lėnė konkurrentėt.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99943-39-78-5
Mė shumė  
Elez Biberaj - Shqipėria nė tranzicion
Rruga e vėshtirė drejt demokracisė 1990-2010 ėshtė fokusi nė tė cilin pėrqėndrohet autori.
Ēmimi: 1500 Lekė
ISBN: 978-9928-4062-0-0
Mė shumė  
Elis Kaneti - MASA DHE PUSHTETI
Nė vėllimin e dytė tė veprės "Masa dhe pushteti", Eliz kaneti analizon me hollėsi "pushtetin",
Ēmimi: 1200 Leke
ISBN: 978-99943-963-4-4
Mė shumė  
Elizabeth Pond - Rilindja e evropės
Gjinia:Politike - Nr. faqesh:408
Ēmimi: 680 Lekė
ISBN: 978-99943-35-37-5
Mė shumė