Print Close

 

  A | G | J | L | M | P | S | V |Tė gjitha

Artikujt 1-9 / 9 Faqe 1 nga 1
 
Aleksandėr Meksi - Arkitektura e Xhamive tė Shqipėrisė
Studimi i ndėrtimeve tė kultit mysliman nė Shqipėri dhe jo vetėm i xhamive, tregon qartė se kjo arkitekturė ėshtė krijimtari autentike e popullit shqiptar.
Ēmimi: 800 lekė
ISBN: 978-99943-39-69-3
Mė shumė  
Alfred Uēi - Estetika metateorike mbi artin
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99956-10-19-7
Mė shumė  
Jean Franēois - Manual i kulturės sė pėrgjithshme
Njė panoramė tematike dhe kronologjike e plotė e kulturės perėndimore.
Ēmimi: 1200 Lekė
ISBN: 978-99956-340-8-7
Mė shumė  
Kuzhina sot pėr ēdo familje
Me shume se 400 receta gatimi, me nje sukses te garantuar per cdo rast dhe per cdo shije. Me ilustrime me ngjyra.
Ēmimi: 2000 Lekė
ISBN: 99927 1 857 9
Mė shumė  
Leon Qafzezi - Historiku i Kinematografisė botėrore
Historiku e kinematografisė botėrore ėshtė njė libėr me vlera njohėse nė fushėn e historisė e tė zhvillimit tė kinematografisė botėrore dhe si i tillė pėrmban nė vetvete dobinė e tė botuarit nė kėtė kohė krize pėr filmin.
Ēmimi: 1000 Lekė
ISBN: 978-99956--682-3-5
Mė shumė  
Mexhit Premēi - Kritika 1
Kritika tekstore, komplekse, nė vėshtrimin tim, ėshtė modeli mė i mirė qė analizon, gjykon, evidenton dhe pėrcakton me profesionalizėm vlerat, jovlerat dhe kundėrvlerat. Ajo nuk ėshtė as e bardhė e pastėr, as e zezė si e tillė, por konkrete si burim nga teksti dhe komplekse ashtu si njeriu, si protagonisti i kryeveprave, si njė komunitet njerėzor, ku e mira dhe e keqja, e bukura dhe e shėmtuara, vlera dhė jovlera, bashkėjetojnė nė luftė tė vazhdueshme ekzistenciale.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 99943-41-40-5
Mė shumė  
Pierre Assouline - Lutecia
I strukur nė qoshet mė tė fshehta tė "Lutecias", njė njeri ndjek gjithė ankth zhytjen e Europės nė luftėn botėrore. Ai quhet Eduard Kjefer, ėshtė nga Alsasa dhe dikur ka punuar pėr Zyrėn e iformacioneve.
Ēmimi: 800 Lekė
ISBN: 978-99943-37-71-2
Mė shumė  
Sotir Kosta - Bashkėudhėtim me artin
Ēmimi: 300 Lekė
Mė shumė  
Vasil S. Tole - Pse qanė kuajt e Akilit?
Ky studim ėshtė njė gur i vendosur nė murin e pėrpjekjeve qė ngrihet pėrditė nga njerėzit e kulturės.
Ēmimi: 500 Lekė
ISBN: 978-99956-93-40-4
Mė shumė