Print Close

Neziri, Sami - Fjalor Turqisht-Shqip

Ky fjalor pėrfshin thesarin e sotėm tė fjalėve nė turqisht, duke patur parasysh edhe fjalėt e reja tė hyra gjatė viteve tė fundit pėr shkak tė zhvillimeve shkencore dhe teknologjike nė botė. ė

 

Autori:

  Sami Neziri

Gjinia:

  Fjalor

Ēmimi:

  2500 Lekė

Nr. faqesh:

  1015

ISBN:

  99927-745-6-8

Shtėpia botuese:

  EDFA

 

Ky fjalor pėrmban:

- Rreth 75 000 fjalė

- Rreth 500 shkurtime tė shpjeguara dhe rreth 1000 shpjegime emrash biblikė, biografikė e gjeografikė

- Shpjegim tė fjalėve me pėrdorim formal dhe informal 

- Zbėrthime  me shembuj tipikė pėr tė kuptuar kuptimin e fjalės etj.