Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Shkenca natyrore

Simona Cerrato - Forca brenda atomit: Jeta e vėrtetė e Lizė Meitner

Njė seri qė i kushtohet jetės sė grave qė kanė dhėnė njė ndihmesė tė madhe nė shkencė,portrete komplekse dhe apasionante, njė nxitje dhe model i jashtėzakonshėm.

Autori:

Simona Cerrato

Titulli:

Forca brenda atomit: Jeta e vėrtetė e Lizė Meitner

Pėrkthyesi:

Teuta Mati

Gjinia:

Shkencė

Ēmimi:

600 Lekė

Nr. faqesh:

89

ISBN:

99943 1 124 7

Shtėpia botuese:

-

 

Pėrshkrimi

 

Lise Meiner po ia mbath nga Gjermania naziste, ajo duhet tė zhduket se ėshtė ēifute...Pikėrisht nė Suedi, ajo do tė shkojė si refugjate dhe atje do tė zbulojė forcėn e madhe qė fshihet brenda bėrthamės dhe qė pėr fat tė keq do tė pėrdoret pėr tė
ndėrtuar bombėn atomike.. Por ajo jo, nuk bashkėpunon dhe gjithė jetėn e saj lufton pėr paqen.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė