Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Politikė, publicistikė

Artan Fuga - Media, politika, shoqeria

Ndėr librat e botuar vitet e fundit, padyshim njė ndėr ata qė ka ngjallur mė shumė debate e interes jo vetėm nė SHBA, por nė mbarė botėn. Njė libėr, po ashtu, qė tė ndihmon tė kuptosh mė mirė, tej retorikės e klisheve tė zakonshme me tė cilėn jemi mėsuar, burimin e arsyet e disa prej vėshtirėsive e problemeve me tė cilat po ndeshet demokracia e brishtė shqiptare.

Autori:

Artan Fuga

Titulli:

Media, politika, shoqeria

Gjinia:

Politikė, Histori

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

502

ISBN:

99943-0-069-3

 

 

 

Pėrshkrimi

 

Ndėr librat e botuar vitet e fundit, padyshim njė ndėr ata qė ka ngjallur mė shumė debate e interes jo vetėm nė SHBA, por nė mbarė botėn. Njė libėr, po ashtu, qė tė ndihmon tė kuptosh mė mirė, tej retorikės e klisheve tė zakonshme me tė cilėn jemi mėsuar, burimin e arsyet e disa prej vėshtirėsive e problemeve me tė cilat po ndeshet demokracia e brishtė shqiptare. Pra, njė libėr qė, shpresojmė, do shėrbejė qė tė na bėjė tė shohim me sy kritik e dyshues shumė prej atyre dukurive, mendėsive e ideve qė deri mė sot i kemi pranuar si pjesė e padiskutueshme e skenės sonė politike.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė