Letėrsi artistike shqipe
Romane
Antologjia
Tė tjera
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike shqipe » Romane

Vilhelme Vranari - Rrėfime nė tė perėnduar

Nė kėtė libėr, ku spikat potenciali intelektual dhe profesional i femrės, njėkohėsisht autorja tregon se sa dhunues, i dėmshėm dhe ndrydhės ėshtė njė stereotip, kur ai pranohet nga vetė ai segment i shoqėrisė qė gjykohet prej tij... Pėr ju zonja dhe ju zonjusha, ky libėr do tė bėjė qė ta gjeni veten tė strukur diku mes mijėra shkronjave dhe pa dashur do tė belbėzoni; "Kjo ėshtė edhe jeta ime, edhe jotja, edhe e asaj..." Ndaj autorja po i dhuron lexuesit: "Njė libėr pėr tė gjithė".

Autori:

Vilhelme Vranari

Titulli:

Rrėfime nė tė perėnduar

Gjinia:

Roman

Ēmimi:

500 Lekė

Nr. faqesh:

140

ISBN:

978-99943-41-12-2

 

Pėrshkrimi

 

Nė kėtė libėr, ku spikat potenciali intelektual dhe profesional i femrės, njėkohėsisht autorja tregon se sa dhunues, i dėmshėm dhe ndrydhės ėshtė njė stereotip, kur ai pranohet nga vetė ai segment i shoqėrisė qė gjykohet prej tij... Pėr ju zonja  dhe ju zonjusha, ky libėr do tė bėjė qė ta gjeni veten tė strukur diku mes mijėra shkronjave dhe pa dashur do tė belbėzoni; "Kjo ėshtė edhe jeta ime, edhe jotja, edhe e asaj..." Ndaj autorja po i dhuron lexuesit: "Njė libėr pėr tė gjithė".Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė