Letėrsi artistike shqipe
Romane
Antologjia
Tė tjera
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike shqipe » Romane

Sabri Godo-Skėnderbeu

Sabri Godo ka lindur nė Delvinė mė 8 gusht 1929. Ka marrė pjesė nė Luftėn Nacionalēlirimtare si partizan

Autori:

Sabri Godo

Titulli:

Skėnderbeu

Gjinia:

Roman historik

Ēmimi:

1500 Lekė

Nr. faqesh:

500

ISBN:

99943 1 069 0

Shtėpia botuese:

Toena

 

Pėrshkrimi

 

Njė roman historik i shkruar nga autori i mirėnjohur Sabri Godo. Njė roman ndryshe nga tė tjerėt, qė tregon historinė e heroit tonė kombėtar. Njė roman qė pėrshkruan trimėritė e luftės 25-vjeēare kundėr turqve, por edhe ndjenjat e tij, ēfarė ai mendon, mėnyrėn e tė dialoguarit me tė afėrmit, me ushtarėt, me trimat shqiptarė, dashurinė e tij pėr Shqipėrinė. Njė roman qė kėtė figurė kaq tė lartė kombėtare e afron mė shumė me ne, e bėn mė njerėzore dhe mė tė afėrt.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė