Letėrsi artistike shqipe
Romane
Antologjia
Tė tjera
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike shqipe » Romane

Brunilda Zllami - Ėndrra e papėrfunduar e njė gruaje

Njė temė thekėse siē ėshtė prostitucioni pėrshkon dhimbshėm faqet e kėtij romani tė shkrimtares Brunilda Zllami,e cila ka ditur gjithnjė tė godasė nė shenjė nė qėmtimin e realiteteve prekėse tipike shqiptare dhe njerėzish tė zakonshėm.

Autori:

Brunilda Zllami

Titulli:

Ėndrra e papėrfunduar e njė gruaje

Gjinia:

Roman

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

455

ISBN:

978-99943-0-024-2

 

Pėrshkrimi

 

Njė temė thekėse siē ėshtė prostitucioni, pėrshkon dhimbshėm faqet e kėtij romani tė shkrimtares Brunilda Zllami, e cila ka ditur gjithnjė tė godasė nė shenjė nė qėmtimin e realiteteve prekėse, tipike shqiptare dhe historish njerėzish tė zakonshėm. Dashuria, kompromisi dhe intriga janė linjat ku pėrqendrohet libri dhe si gjithmonė fundi tė lė pa gojė.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė