Letėrsi artistike shqipe
Romane
Antologjia
Tė tjera
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike shqipe » Antologjia

Ali Podrimja-Njė gur i ēarė

Ali Podrimja ka lindur nė Gjakovė mė 28 gusht 1942. Kreu Fakultetin Filozofik pėr gjuhė dhe letėrsi shqipe nė Universitetin e Prishtinės

Autori:

Ali Podrimja

Titulli:

Njė gur i ēarė

Gjinia:

Sprovė antologjie pėr Kosovėn

Ēmimi:

700 Lekė

Nr. faqesh:

300

ISBN:

99943 1 037 2

 

Pėrshkrimi

 

Kjo sprovė, megjithėse objekt tematik ka posaēėrisht Kosovėn, ėshtė njė antologji poetike kombėtare, sepse ėshtė shkruar nė shekuj nga poetėt e tė gjitha periudhave, trevave, bindjeve, formimeve letrare dhe me stilet mė tė ndryshme. Edhe psikologjikisht edhe emocionalisht, ėshtė njė antologji pėr tė gjithė shqiptarėt, sepse pohon poetikisht qenėsinė dhe pėrjetimet e tyre tė pėrditshme.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė