Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Romane

Linn William - Kur jam me ty

Pėrkthyesi:Ilira Shurbani - Gjinia:Roman - Nr. faqesh:223

Autori:

Linn William

Titulli:

Kur jam me ty

Pėrkthyesi:

Ilira Shurbani

Gjinia:

Roman

Ēmimi:

700 Lekė

Nr. faqesh:

223

ISBN:

978-99943-46-46-2

 

Pėrshkrimi

 

NJĖ MBRĖMJE tė nxehtė vere, njė grua e re bie nga ēatia e njė ndėrtese moderne nė qendėr tė Oslos. Kėshtu fillon njė roman veēanėrisht tėrheqės, nė tė .cilin tre personazhe: Martini -bashkėshorti, Amanda - vajza dhe Akseli - miku, rindėrtojnė figurėn e asaj gruaje paksa tė veēantė, ndėrsa tregojnė pėr veten dhe pėr botėn nė tė cilėn jetojnė. Njė polifoni e fortė dhe e gjallė tė cilės i kundėrvihet zėri i Korinės, detektives sė ngarkuar me hetimet. Dalin nė dritė episode tė ēuditshme apo turbulluese pėr jetėn e secilit, ndėrkohė qė nė sytė e lexuesit merr jetė njė botė ndjenjash tė thella dhe kontradiktore. Emocione te dykuptimshme dhe tė parrėfyeshme qė Linn Ullmann di t'i pėrballojė me ndjeshmėri dhe guxim, kthjelltėsi dhe ironi, duke i kthyer nė imazhe tė njė qartėsie befasuese dhe tė njė force evokuese. Me kėtė roman autorja norvegjeze konfirmohet shkrimtare e radhės sė parė, e pajisur me njė zė dhe njė vėshtrim tė thellė qė e pasqyron jetėn me lakuriqėsinė marramendėse.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė