Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Novela e tregime

Orhan Pamuk - Baulja e Babait

Unė shkruaj sepse kam dėshirė tė shkruaj. Shkruaj, sepse nuk mund tė bėj si tė tjerėt, njė punė normale. Shkruaj qė libra si tė mi tė jenė tė shkruar dhe qė t'i lexoj.Shkruaj sepse jam tepėr i mėrzitur me tė gjithė ju, me tėrė botėn. Shkruaj sepse mė pėlqen tė rri mbyllur nė njė dhomė, gjatė gjithė ditės. Shkruaj sepse nuk mund ta duroj ndryshe realitetin.pėrveēse duke e ndryshuar.

Autori:

Orhan Pamuk

Titulli:

Baulja e Babait

Pėrkthyesi:

Urim Nerguti

Gjinia:

Tregime

Ēmimi:

300 Lekė

Nr. faqesh:

81

ISBN:

978-99943-51-19-0

 

 

Pėrshkrimi

 

Unė shkruaj sepse kam dėshirė tė shkruaj. Shkruaj, sepse nuk mund tė bėj si tė tjerėt, njė punė normale. Shkruaj qė libra si tė mi tė jenė tė shkruar dhe qė t'i lexoj.Shkruaj sepse jam tepėr i mėrzitur me tė gjithė ju, me tėrė botėn. Shkruaj sepse mė pėlqen tė rri mbyllur nė njė dhomė, gjatė gjithė ditės. Shkruaj sepse nuk mund ta duroj ndryshe realitetin.pėrveēse duke e ndryshuar.Shkruaj qė mbarė bota ta dijė ēfarė lloj jete kemi jetuar dhe jetojmė, unė, tė tjerėt, ne tė gjithė, nė Stamboll, nė Turqi. Shkruaj sepse e dua erėn e letrės dhe tė bojės. Shkruaj sepse ky ėshtė njė zakon dhe njė pasion. Shkruaj sepse kam frikė tė jem i harrueshėm. Shkruaj sepse mė pėlqen fama dhe interesi qė kjo mė sjell... Shkruaj sepse besoj si njė fėmijė nė pavdekėsinė e bibliotekave dhe nė vendin qė do tė zėnė aty librat e mi... Shkruaj sepse nuk arrij tė jem i lumtur, ēfarėdo qė tė bėj. Shkruaj pėr tė qenė i lumtur.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė