Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Romane
Novela e tregime
Poezi, dramė etj
Antologji
Tė tjera
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Letėrsi artistike e huaj » Novela e tregime

Dino Buzzati - Tregimet mė tė mira

Dino Buxati pėrfshin nė kėto tregime mistere tė jetės sė pėrditshme, nė dukje tė zakonshme, por qė zbulojnė hap pas hapi surpriza dhe realizojnė qėllimin qė ka autori pėr tė zbavitur lexuesin me lojėn e tij.

Autori:

Dino Buzzati

Titulli:

Tregimet mė tė mira

Pėrkthyesi:

Flora Koka

Gjinia:

Tregime

Ēmimi:

800 Lekė

Nr. faqesh:

424

ISBN:

99943-32-40-6

 

 

Pėrshkrimi

 

Dino Buxati pėrfshin nė kėto tregime mistere tė jetės sė pėrditshme, nė dukje tė zakonshme, por qė zbulojnė hap pas hapi surpriza dhe realizojnė qėllimin qė ka autori pėr tė zbavitur lexuesin me lojėn e tij.

Arti i Dino Buxatit shpesh ngjason me atė tė Hofmanit, Poe-sė, e mbi tė gjitha me atė tė Kafkės, pėrfaqėson transformim tė fuqishėm tė realitetit.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė