Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Gjuhėsi

Milaim Nelaj - Profile letrare

Gjinia:Gjuhėsi, Studim - Nr. faqesh:160

Autori:

Milaim Nelaj

Titulli:

Profile letrare

Gjinia:

Gjuhėsi, Studim

Ēmimi:

400 Lekė

Nr. faqesh:

160

ISBN:

978-99943-41-45-0

 

 

 

Pėrshkrimi

 

Studiuesi Milaim Nelaj ka lindur ne Kukes, me 1946. Jeton ne Tirane qe nga viti 1951. Punon si redaktor prane Kuvendit te Shqiperise.
Ka botuar here pas here ne shtypin periodik shkrime studimore, por edhe krijimtari letrare dhe publicistike.
Ky eshte libri i tij i pare me studime letrare. Me kete liber autori vjen si nje studiues i formuar, nje qemtues i pjekur i dukurive letrare dhe vlerave me te mira te shkrimtareve te ndryshem te letersise per femije e te rinj.Botimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė