Letėrsi artistike shqipe
Letėrsi artistike e huaj
Fjalorė dhe metoda
Filozofi, psikologji, sociologji
Politikė, publicistikė
Ekonomi
Mjekėsi
Histori
Gjeografi
Gjuhėsi
Arkitekturė dhe ndėrtim
Monografi, kujtime, bibliografi
Shkenca natyrore
Arsim dhe pedagogji
Enciklopedi
Kulinari
Art e kulturė
Libra tė tjerė
Kontakte

Adresa:

Rr. Sami Frashėri (pranė shkollės Edith Durham,  ish shkolla 11 Janari)

Tiranė

P.O Box. 213/1

 

Mund tė na kontaktoni  nė numrat e telefonit:


Tel:  

          355 4 2 271 550

          355 4 2 271 749


Fax:  

          355 4 2 271 749

 

Email:

          info@albaniabook.com

Web:

          www.albaniabook.com

Gjuhėsi

Ali Dhrimo - Pėr shqipen dhe shqiptarėt 2

Gjinia:Gjuhėsi - Nr. faqesh:515 - Shtėpia botuese: InfBotues

Autori:

Ali Dhrimo

Titulli:

Pėr shqipen dhe shqiptarėt 2

Gjinia:

Gjuhėsi

Ēmimi:

1000 Lekė

Nr. faqesh:

515

ISBN:

978-99956-720-0-3

Shtėpia botuese:

InfBotues

 

Pėrshkrimi

 

Nė kėtė vėllim autori parashtron:
-shkrime kushtuar normės gjuhėsore nė pėrgjithėsi dhe normės nė sistemete ndryshme, si nė sistemin emėror, sistemin foljoretj.
-normėn gjuhėsore nė publicistikėn shqiptare etj.
-shkrime pėr ēėshtje tė ndryshme tė kulturės sė gjuhės
-ēėshtje tė drejtshkrimit tė gjuhės shqipe
-ēėshtje pėr toponiminė
-referime jashtė shtetit pėr arritjet e gjuhėsisė shqiptare dhe pėr aspekte tė ndryshme kulturore qė lidhen me shqipen e Shqipėrinė
-shkrime kushtuar figurave tė ndryshme vendase e tė huaja qė lidhen me gjuhėn shqipe
-artikuj publicistikė, tė cilattrajtojnė aspekte tė ndryshme tė shndėrrimeve demokratike nė ShqipėriBotimet e reja nga Historia

 

Novela dhe Tregime
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISBN: 978-99927-73-29-1
Ēmimi: 500 Lekė